توصیه بی توصیه!

توصیه نامه چیزیه که نشون می ده فلان استاد از فلان دانشجو در طول تحصیلش راضی بوده و دانشجو اهل تحقیق و پژوهشو و کلا موجود خرخونیه! یول که میتونه بصورت نامه کاغذی باشه با امضای استاد یا بصورت الکترونیکی و فایل وورد !

یکی از شرطای اصلی پذیرش از دانشگاههای کانادا و آمریکا هم داشتن حداقل سه تا توصیه نامه از سه تا استاده . بعضی از دانشگاهها یه فرم اینترنتی برای ایمیل استاد میفرستن و استاد کافیه اونو پر کنه(توش یه سری سوال هست مثلا پرسیده آیا دانشجو تو کار پژوهشی قوی هست و ...) ، واسه بعضی جاها هم دانشجو باید توصیه نامه استاداشو تو یه نامه تو پاکت مهر و موم شده به آدرس پستی دانشگاه به مقصد اونور آب ! ارسال کنه.

حالا سوال اینجاست منکه نمیخوام پذیرش بگیرم پس ربط توصیه نامه به من چیه؟

جوابش خیلی سادست ! از اونجایی که ثبت نام دانشگاه شریف شروع شده و من هر چیزی که تو زندگیم به نوعی از عملکرد من تعریف کرده باشه (حتی صد آفرین های دبستان و حتی پیش دبستان!نیشخند) رو دارم ضمیمه مدارکم می کنم، داشتن توصیه نامه بی شباهت به لنگه کفش در بیابان نیست!نیشخند

امروز قرار بود به محضه اینکه برسم دانشگاه برم سراغ توصیه نامه ای که با هزار زور و زحمت (و نازکشی!خمیازه)  یکی از استادای قوی دانشکدمون برام تهیه کرده بود ولی از قضا امروز اساتید تا 5 جلسه داشتند و با توجه این که فردا میخوام برم ثبت نام و استاد گرامی سه شنبه دانشگاه نمیاد نتیجه میگیریم توصیه نامه پر!خنثی

پ ن:امروز جلسه هم داشتم با دکتر (ایشون پزشک هستن ولی طبابت نمیکنن لزوما! در واقع مدیر منه!) که اگه جزئیاتشو مینوشتم پست طولانی میشد یکمی! فقط به قول یکی از دوستان (!) موجز بگم که دکتر تقریبا مو به موی چیزایی که قبلا گفته بودو دوباره تکرار کرد (و من جدا نگران حافظه کوتاه مدت و تا حدی بلند مدتشون هستم!نگران)

پ ن : امروز نیم ساعت با یکی صحبت میکردم ( در واقع تحملش میکردم!) که فکر میکرد نمونه کارش قرآنه! یعنی خیلی خیلی بی نقصه !(دقیقا گفتا ! اصلا یه وضعیتی بود!هیپنوتیزم)

پ ن : اتفاق زیاده ولی حس نوشتن نی! اینم برا شروع فکر کنم بدک نبود!عینک

/ 0 نظر / 20 بازدید